Posted on

Bojujte s únavou: 4 doplnky, ktoré vám pomôžu!

Každý z nás občas potrebuje nejakú tú extra energiu navyše. Občas máte pocit, že vám stačí iba málo, aby ste posledný cvik poctivo dokončili, inokedy potrebujete veľa energia aj na to, aby ste sa v posteli otočili na druhú stranu. Nasledujúce doplnky vám pomôžu získať extra palivo vtedy, keď to najviac potrebujete. Vždy si však prečítajte dávkovanie v príbalovom letáku.

 

 

  • Extrakt zo zelenej kávy

Načo je dobrý? Keď ste unavený aj psychicky, nie iba fyzicky, keď cítite, že sa neviete sústrediť a váš mozog je niekde celkom inde.

Ako funguje? Tento doplnok je vyrobený z nezrelých celých kávových zŕn, ktoré stimulujú mozog a nervový systém. Je bohatý na antioxidanty, detoxikuje, zlepšuje metabolizmus tukov a dodáva energiu! Zlepšuje trávenie a pomáha udržiavať hladinu cukru v krvi.

  • Malinový ketón

Načo je dobrý? Energiu doplnia aj vtedy, keď sa veľmi musíte sústreďovať na kalórie.

Ako funguje? Malinové ketóny pomáhajú vášmu telu počas diéty, pretože čerpajú energiu z tukových rezerv, čiže zabraňujú vášmu organizmu rozložiť svalové tkanivo a urýchľujú metabolické procesy. Malinový ketón, ako každý iný doplnok, by mal byť doplnený pravidelnou fyzickou aktivitou a zdravým životným štýlom.

  • Arginín

Načo je dobrý? Dodáva energiu aj počas tréningu.

Ako funguje? Arginín je aminokyselina, ktorá sa v tele premieňa na oxid dusíka, ktorý má vazodilatačný účinok a tak zlepšuje výživu a zásobovanie svalov kyslíkom. Rozdiel pocítite najmä v svaloch, na ktorých práve pracujete, pretože sa budete cítiť silnejšie.

  • Kreatín

Načo je dobrý? Pomáha zvládnuť aj tie najtvrdšie tréningy.

Ako funguje? Kreatín je dôležitým aktérom cyklu adenozín trifosfátu (ATP), ktorý slúži na okamžité zásobovanie energiou. Čím viac kreatínu máte vo svojom tele pri tréningu, tým viac energie môže vaše telo vyprodukovať.